בשנת 2005, כשעוד הייתי מהנדסת, הכנתי נשיקות מרנג צחורות למסיבת כתה של בני שהיה אז בכתה א', נושא המסיבה היה המספר 100. את הנשיקות, כדי שיהיו יפות וכדי לקשר לנושא האירוע, עיטרתי בתרגילי חשבון צבעוניים. לא עלה על דעתי אז, שנשיקות המרנג עם תרגילי החשבון עליהן, יהיו פריצת הדרך לסיוע לא.נשים ביצירת שינוי מיטבי בכל תחומי החיים.

מספר ימים לאחר המסיבה, סיפרה לי מחנכת הכתה על התרומה של הנשיקות לאחד הילדים שהתקשה בלימודי החשבון. לדבריה, הילד החל לפתור תרגילים… כשביררה מה תרם להצלחה, תשובתו היתה: זה היה כתוב על הנשיקה…
אחרי שנרגעתי מההפתעה, הבנתי שני דברים:
הראשון, שאני רוצה להבין את "תוכנת ההפעלה" שלנו. להבין מה קורה במוח שלנו, מהם הגורמים להבדלי התפיסה, ההבנה, התפקוד בין אנשים שונים. והכי חשוב, מה אפשר לעשות עם זה…
השני, הבנתי את העוצמה הטמונה באוכל ככלי לימודי וטיפולי. חיבור של חומרי גלם בסיסיים המפעילים את כל החושים ומשלבים צורך קיומי עם מטענים רגשיים.

מקרה "הנשיקות" הוביל ללימוד ויישום של טיפול ואימון מוח-גוף-נפש, להבנה לעומק של שתי השפות בהן כולנו "מדברים" מבלי לדעת, לפיתוח כלי לאבחון "הפרופיל הדומיננטי האישי" ככלי לשיפור יכולות ומסוגלות, וליצירת תקשורת ותפקוד מעולים ברמת הפרט, המשפחה והארגון. וגם, לפיתוח קונספט וכלים לזיהוי חסמים ולמציאת פתרונות להנעת תהליכים דרך התמרת תכונות והתנהגות חומרי גלם אכילים להתנהגות אנושית.

שמי רונית דור,

אמא לשי, נועם ומתן, נשואה לבן זוגי יובל.

 נוירותרפיסטית – מטפלת ומאמנת מוח – גוף – נפש. מומחית לדפוסי חשיבה, תקשורת תפקוד והתנהלות. מטפלת ומאמנת א.נשים במצבי משבר, הסובלים ממתחים רגשיים וקוגניטיביים וממחלות מתמשכות, דרך תהליכי עומק או תהליכים קצרי מועד, להנעת שינוי ושיפור חיים.

מסייעת לאנשים, לקבוצות ולארגונים לזהות ולנטרל מעוררי מתח החוסמים הנעה והתקדמות, ו"לאמן את המוח" – ליצור שילובים ומיומנויות המאפשרים התפתחות והתחדשות של קווי התקשורת בין המוח והגוף, התורמים לצמיחה ברמה האישית והארגונית. משלבת טיפול ואימון מתחומי הקינסיולוגיה (מטפלת בכירה), אימון לקשב וריכוז (מאמנת מוסמכת), NLP ,EFT (Tapping), תרפיה בבישול, כלים מעולם הפסיכותרפיה הגופנית והנחיית קבוצות בשילוב אומנויות.

בעברי… מהנדסת אזרחית, בעלת תואר שני בהנדסה עם התמחות בעיצוב תעשייתי ושוקולטיירית. חובבת מרחבים, קצב ותנועה, פיתוח ויישום רעיונות והנעת תהליכים עבור א.נשים.

ה"קריירה" שלי בנויה מפסיפס של עולמות תוכן מגוונים. עסקתי בתחומים שונים, אספתי סל עשיר של ידע, כלים, רגש וניסיון שזה לצד זה יצרו בכל פעם את השלב הבא. כמהנדסת, הייתי שותפה לתכנון ויעוץ לפרוייקטים הנדסיים, המשכתי לניהול תחום סביבתי – חברתי ברמה הארצית, עבודה שכללה הנעת והובלת מהלכים מול ובשת"פ עם בכירים ברשויות מקומיות, במשרדי ממשלה ובכנסת, ליוויתי ויעצתי לחברות עסקיות בפיתוח והטמעת אחריותן החברתית וגם, סייעתי בעבר וגם היום, לא.נשים, קבוצות וארגונים להניע תהליכים פנימיים, להתקדם ולהתפתח.   

מאז סיפור הנשיקות ועד הפיכתי ממהנדסת למטפלת, מאמנת, מנחת קבוצות ומומחית בתחום דפוסי חשיבה והתנהגות, חלפו מספר שנים של חיים בחו"ל (עקב עבודתו של בן זוגי), הבנה, גיבוש והתהוות רעיון העבודה התהליכית דרך בישול ואפיה בכלל ושוקולד בפרט, פיתוח והנחיית סדנאות ייחודיות בהן חומרי גלם אכילים מהווים כלי להנעה, לעיבוד, לרכישת תובנות וכישורים אישיים וארגוניים, וכמובן, מספר שנים של לימודי טיפול מוח – גוף – נפש, הרחבת הידע באופן תמידי ופיתוח כלי לאבחון עצמי של הפרופיל הדומיננטי האישי של כל אחד.ת  במטרה לשלב הכל ביחד ולהגשים את התשוקה – לחבר בין "שפות" שונות דרך הכרת וקבלת העצמי והאחר, שחרור מתקיעויות ולקיחת אחריות. 
אני מאמינה שכך ניצור מקום טוב יותר לכולנו.

רקע אקדמי, תעודות והשתלמויות: