1X1 איתי

משהו פנימי מנהל אותך במקום שתנהל.י את עצמך?
מרגיש.ה תקיעות בלבול? סובל.ת מחרדות? דיכאון?
רוצה לעשות שינוי בחיים? לשנות דפוסים? ולא יודע.ת איך...

אני פה בשבילך,
בסבלנות, בהכלה, בהקשבה לנפש ולגוף
אשמח לסייע בטיפול-אימון המשלב שיחה עם ארגז כלים רחב

אני מאמינה כי ישנה אינטגרציה מלאה בין הגוף לנפש. הגוף זוכר, וכל הידע הנוגע לך, גם אם את.ה לא מודע.ת לו, חבוי בך.

קינסיולוגיה אינטגרטיבית הכוללת אבחון של הפרופיל הדומיננטי הייחודי האישי שלך, אימון לקשב וריכוז, תרפיה דרך בישול, NLP, הן שיטות הטיפול והאימון המובילות בקליניקה. לצידן משולבים כלים מעולמות ה EFT ׁ(Tapping), פסיכותרפיה גופנית ועוד. בעזרת שיטות אלה, נוכל לאתר, לזהות ולשחרר מעוררי מתח הצרובים כחסמים מגבילים בגוף וגורמים לקשיים, חרדות ולהפרעות שונות, ליצור קווי תקשורת חדשים בין מוח ימין למוח שמאל ובין המוח לגוף, לרכוש מיומנויות תפקודיות, לימודיות וחברתיות, להעלות בטחון עצמי ודימוי עצמי ולהגיע לאיזון, סיפוק ושמחה.

מנסיוני, התאמה לכל מטופל על פי צרכיו ועל פי הדרך הנכונה ביותר עבורו, מאפשר חיבור למשאבים ולכוחות פנימיים, התייחסות, נגיעה והתקדמות ברבדים שונים. השינוי המתהווה מאפשר בחירה ומעבר מלהיות מובל ומנוהל ע"י חסמים, לאיזון ולהנעת שינוי ושיפור החיים.

קינסיולוגיה

קינסיולוגיה היא שיטת טיפול ואימון המאפשרת זיהוי, איתור ושחרור חסמים מגבילים בגוף (אמונות, מחשבות, רגשות ועוד). מקור השם קינסיולוגיה במילה היוונית Kinessis, שפירושה תנועה.

את הקינסיולוגיה פיתחו הכירופרקטורים ד"ר ג'ורג' גודהרט וד"ר ג'ון פ.תאי לאחר שמצאו שקיים קשר בין טונוס השרירים ובין מצב האנרגיה, המתח והתקשורת בגוף. השיטה מהווה גישה כוללת לאיזון מערכת התנועה ויחסי הגומלין בין מערכות הגוף השונות – הפיזית (התחושה בגוף), המנטאלית (המחשבה) והרגשית. בבסיסה של השיטה עומדת התובנה כי הגוף הפיזי זוכר כל מה שחווה מרגע היווצרותו (במוח ובכל תא ותא בגוף), תנועה היא המפתח ללמידה בכל תחומי החיים, הלמידה מתרחשת בכל תא מתאי הגוף, וכי חוסר תאום בין מערכות הגוף השונות ו/או גורמים רגשיים מהווים מקור לקשיים ולבעיות.

דרך הקינסיולוגיה ניתן לתת מענה למגוון קשיים ובעיות בתחומים רבים. הטיפול בשיטה מאפשר נטרול מעוררי מתח וחסמים מגבילים, התפתחות והתחדשות של קווי התקשורת בין מוח ימין ומוח שמאל ובין המוח והגוף, צמיחה של האדם בכל הרבדים הפיזיים והבריאותיים, המנטליים והרגשיים וכתוצאה ישירה מכך שינוי ושיפור דפוסי התנועה, המחשבה וההתנהגות. 

החסמים המגבילים את האדם באים לידי ביטוי כקשרים עצביים הגורמים לו להתנהל בדרך מסוימת המונעת ממנו להיות מאוזן, מסופק ושמח (דפוסים מחשבתיים ו/או התנהגותיים). אבחון הגורמים לחסמים דרך הקינסיולוגיה מתבצע באמצעות שיחה, שימת לב לגוף (תחושה פיזית ורגשית) ובדיקת שריר*. בדרך זו, ניתן להגיע למקור העניין, לנטרל את הגורם לחסם וליצור קשרים עצביים חדשים שיחליפו את הקשרים העצביים המגבילים. יצירת הקשרים העצביים החדשים נעשית בטכניקות שונות בהתאם לתחום המטופל, ביניהן: EFT, WBP, תרגילי מוח, תנועה, הדהוד, מגע, אימון ועוד.

*בדיקת שריר – כלי לתקשורת עם האמת הפנימית של האדם. לכל אדם יש את כל הידע לגבי עצמו, גם אם הוא לא מודע לכך. בעזרת בדיקת השריר ניתן לשלוף את המידע ולהנגיש אותו. הבדיקה אינה בודקת את חוזק השריר אלא את רמת האנרגיה בו בהתייחס לגורמים המעוררים מתח עבור האדם הנבדק. בעזרת בדיקת השריר ניתן לאתר אירועי מקור שיצרו חוויה שלילית שנצרבה בגוף כחסם המשפיע על חיי האדם מאז ועד היום, ואף את הדרך המועילה ביותר לשחרור החסם והתמרה שלו לאמונה בריאה ומקדמת.  

טיפול ואימון לקשב

א.נשים רבים מתקשים בתפקוד ובהתנהלות יוםיומיים, מסתובבים בעולם עם חוסר אמונה ביכולות והמסוגלות שלהם, מיואשים ומתוסכלים מעצמם, חושבים על עצמם מחשבות שליליות ולחוצים מהעתיד.

רובם עם הפרעת קשב לא מאובחנת.

הפרעת קשב ADHD היא הפרעה נוירו התנהגותית המשליכה על מרבית תחומי החיים. לאנשים הסובלים מהפרעת קשב קושי בתהליכי עיבוד ובפיתוח מיומנויות וכישורי חיים שונים, הגורם ליצירת פערים מול קבוצת השווים. פערים אלה מובילים לתסכול, חוסר סיפוק, פגיעה בדימוי העצמי ובביטחון העצמי, חיכוכים, פרשנות שגויה ותת הישגיות. 

הפרעת קשב מאופיינת ב – 3 תחומים מרכזיים: אימפולסיביות, היפראקטיביות ותחום הקשב.

אימפולסיביות – תגובה מתוך דחף רגשי ללא מחשבה רציונאלית (בא לי או לא בא לי (דחיינות))

היפראקטיביות – תזזיתיות, תנועתיות יתר (בגוף או במחשבות בראש), חיפוש ריגושים, רעשנות

תחום הקשב – הסחות דעת, אתגרים בתכנון, ארגון, בקרה, הערכת וניהול זמן, התמדה, למידת לקח ועוד

לכל אדם החווה אתגרי קשב מאפיינים שונים. מאפייני הקשב של האחד.ת שונים ממאפייני הקשב של השני.ה. דרך זיהוי הפרופיל הדומיננטי האישי של האדם ניתן להבין בקלות את מאפייני הקשב הספציפיים שלו.ה ולתת מענה מדויק מותאם למאפייני הקשב האישיים.

הטיפול והאימון לא.נשי קשב כולל מענה הוליסטי להקטנת הפער בתפקודים הניהוליים של שתי מחציות המוח והגוף, שינוי דפוסי מחשבה והתנהגות, שחרור אמונות מגבילות, חיבור לכוחות וחוזקות פנימיים, רכישת מיומנויות מקדמות ועוד. 

התהליך השלם מקטין ומגשר על הפערים התפקודיים, מעלה דימוי, ערך וביטחון עצמי, מקנה חוויית הצלחה סיפוק ומימוש עצמי, ומאפשר לאדם בחירה ומעבר ממצב של התנהלות למצב של שליטה וניהול חייו.

תרפיה בבישול

חתוך טמפרור 1

מזון הוא צורך קיומי בסיסי, עולם שלם של רגשות, תחושות, זיכרונות ומחשבות… כבר בשחר ינקותנו משפיעה ההזנה במובן הרחב שלה (הפיזית והרגשית) על התהוותנו. הקשר הראשוני אם – תינוק, מערכת היחסים בבית סביב כל הקשור לאוכל ולאכילה, משפיעים ומלווים את התפתחותנו האישית במובנים רבים.

חומרי גלם אכילים הם חומרי הגלם היחידים שהעיסוק בהם מפעיל בו זמנית את 7 מערכות החישה*, הם נגישים ומוכרים לכולנו ברמה היומיומית, לכולנו יש "מערכת יחסים" איתם.

באוכל כן משחקים! בישול הוא משחק באוכל. פעולה המקשרת בין הצורך בהזנה לבין ההזנה בפועל. באופן מטאפורי, דרך תרפיה בבישול ניתן לבטא תכנים פנימיים ללא מילים, לעבד אותם ולערוך בהם שינוי. לעגן את השינוי בשיחה ולהכניס את התוכן המעובד לאחר שעבר שינוי חזרה לגוף, באכילה. הבישול, היצירה והמשחק באוכל, שיקוף והשלכת "התנהגות" חומרי הגלם האכילים אל עולמו של האדם או של הקבוצה, מאפשרים עיבוד חוויות ורגשות, ובחינת מערכות היחסים של אדם עם עצמו ועם אחרים.

עיסוק באוכל ובחומרי גלם אכילים, מהווה בדרך חווייתית ומהנה כלי לביטוי רגשי ולהתמודדות רגשית, לוויסות ואיזון חושי, יצירת קשרים חדשים בין מוח ימין ומוח שמאל, ובין המוח לגוף, יצירתיות, רכישת מיומנויות, למידה, הבנת ושינוי דפוסים, תכנון, ארגון וניהול ועוד ועוד….

בקליניקה, מטבח מצויד בכל הנדרש לבישול, אפיה ועבודה בשוקולד.

פסיכותרפיה גופנית

הפסיכותרפיה הגופנית משלבת את הפסיכותרפיה הוורבאלית הקלאסית עם התייחסות עמוקה לתחושות בגוף ועבודה רגשית דרך הגוף.

בסיס תפיסתה של השיטה הוא כי הגוף כולו מרגיש ומבטא רגש, ולכל חלקיו תקשורת דינאמית עם החלקים האחרים. הטיפול מתמקד ברבדים הרגשיים העמוקים ביותר דרך חוויות סומטיות גופניות ובקשר בין המחשבות, הרגשות והתחושות הפיסיות. העבודה עם ודרך הגוף מעלה תכנים המובילים ליצירת תובנות המניעות שינוי ושיפור באיכות החיים.

המודל הטיפולי מבוסס על שילוב אינטגרטיבי שלם ומלא בין הגוף והנפש וכולל:

  • תהליכי טיפול וורבאליים, הקשבה, שימת לב למערכת היחסים בין המטופל למטפל כמייצגת את מערכות היחסים של המטופל עם הסביבה
  • התבוננות ממוקדת בתחושות הגוף, מנח הגוף, שפת הגוף והנשימה
  • מגע, תנועה, עבודת גוף, יצירה
  • עבודה רגשית והתפתחות אישית